Przejdź do treści
Strona główna » Blog » aplikacje » Appjobs Work – jedyna taka apka

Appjobs Work – jedyna taka apka

Czym zajmuje sie firma Appjobs?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Niewiele jest miejsc w sieci z ciekawymi informacjami, czy też jakimś wsparciem dla dostawców jedzenia. Tym chętniej więc chciałbym przybliżyć Wam apkę ze statystkami dla kurierów jedzeniowych – Appjobs Work.

Appjobs to szwedzko-polska firma zajmująca się najogólniej rzecz ujmując tematyką pracy dorywczej. Rejestrując się na głównej stronie firmy appjobs.com osoby, które szukają pracy z elastycznymi godzinami, otrzymują dostęp do szeregu tego typu ofert. Firma działa już w wielu krajach i z ich systemu skorzystało już ponad pół miliona osób. Nas jednak interesuje aplikacja stworzona przez polski oddział firmy. Jest to appjobs.work, apka która dedykowana jest właśnie nam – dostawcom jedzenia, a także kierowcom przewozu osób. Można ją pobrać za darmo zarówno w Google Play, jak i App Store.

Po ściągnięciu apki i zarejestrowaniu się należy połączyć ją z aplikacjami, na których pracujemy. Appjobs Work ma mniej lub bardziej zacieśnioną współpracę z większością aplikacji. Nie obawiaj się więc, że przy parowaniu ich z Appjobs Work, będziesz musiał podać hasło do swojej apki. Tylko w ten sposób Appjobs Work ma możliwość do uzyskania dostępu do Twoich przejazdów i na ich podstawie tworzyć dla Ciebie statystyki. Dzięki temu też może zaliczać przejazdy do zadań, za które możesz uzyskać niewielką gratyfikację.

Zadania

Zadania przypominają nieco bonusy/questy, które mamy do wykonania w aplikacjach. W zależności od tego dla, której firmy jeździsz, zadania mogą się różnić zarówno pod względem ich stopnia trudności, czasu trwania, jak i gratyfikacji. Appjobs Work najbliższą współpracę jak dotąd nawiązał z Woltem. Fińska firma oficjalnie zarekomendowała Appjobs Work swoim kurierom. Dała najwięcej możliwości jeśli chodzi o zadania. Mamy tam zadania dzienne, tygodniowe, jak i dwutygodniowe.

Aby wziąć w nich udział należy wejść do zakładki zadania i wybrać rodzaj wyzwania, jakiego chcesz się podjąć. Jeśli wykonasz odpowiednią liczbę kursów od momentu przystąpienia do zadania, do wskazanego w nim terminu jego zakończenia, wówczas na Twoje konto w Appjobs Work wpada określona liczba monet. Monety te – po uzbieraniu odpowiedniej ilości – można zamienić na vouchery. Obecnie dostępne są bony do całego szeregu sklepów. Są wśród nich zarówno sklepy internetowe, jak i stacjonarne. Dla przykłady wymienię tu Kaufland, Żabka czy Biedronka, ale też Empik, Morele.net, czy Zalando. Obecnie liczba monet za wykonanie poszczególnych zadań jest dosyć mała (dawniej były to naprawdę fajne kwoty). Niemniej jakby nie patrzeć jest to kasa za darmo, tak więc myślę, że warto włączać zadania i z czasem uciułać sobie taki kupon na zakupy.

Od czasu do czasu Appjobs Work ogłasza w aplikacji, albo w swojej grupie na Facebooku, że jest możliwość wypełnienia ankiety o aplikacji. Za to przyznają już fajniejsze kwoty. Ostatnio była to równowartość 15zł za wypełnienie ankiety, które zajmowało może z 5 minut.

Statystyki

Indywidualne

Sercem aplikacji są bez wątpienia rozbudowane statystyki. Możemy je podzielić na indywidualne, w których analizowane są zarobki danego kuriera i zbiorowe dotyczące pieniędzy w poszczególnych aplikacjach. Statystyki indywidualne znajdziemy w zakładce „zarobki”. Bardzo fajną sprawą jest to, że jeśli ktoś jeździ na kilku apkach, wszystkie dane może obejrzeć zarówno zsumowane, jak i oddzielnie dla każdej aplikacji.

Zarobki

Statystyki znajdziemy w zakładce zarobki. Na pierwszej stronie wyświetlają nam się rozbudowane staty indywidualne. Możemy dowiedzieć się ile zarobiliśmy pieniędzy w danym okresie czasu. Jaki był średni dochód na godzinę, czy średnia liczba kursów na godzinę. Podane mamy też informację jaka średnio kwota wychodziła nam na kurs. Na wykresach zobaczymy natomiast, jaką część zarobku stanowił sam kurs, jaką napiwek, a jaką bonusy. Przypominam, że wszystkie te dane mamy podane zarówno łącznie dla wszystkich apek, jak i oddzielnie. Dzięki temu możemy porównać sobie opłacalność kursów w poszczególnych aplikacjach, których używamy. Nieco dalej dowiecie się, że można sprawdzić te informacje także w odniesieniu do apek, których nie używamy. No ale wszystko w swoim czasie 🙂


Musze tu zaznaczyć, że nie wszystkie statystyki są na chwilę obecną w 100% dopracowane. Na przykład wydaje mi się, że średnie zarobki na godzinę są zsumowanymi godzinami ze wszystkich apek. Czyli jeśli przez jedną godzinę mamy odpalonego zarówno Ubera, jak i Wolta to liczy się to jako dwie godziny. W efekcie ta statystyka jest zaniżona dla osób pracujących na więcej niż jednej apce. Pamiętać też trzeba, że Uber podaje wypłaty z doliczonym VAT i tak też są aktualnie wyświetlane w Appjobs Work. Wydaje mi się, że kiedyś były one w tej aplikacji podane bez VAT. Było to bardzo fajne rozwiązanie. Pozwalało od razu zobaczyć ile na prawdę zarobiliśmy w UE. Teraz jednak na pewno jest z doliczonym podatkiem VAT. Niemniej ekipa Appjobs Work jest otwarta na sugestie, chętnie słucha naszych pomysłów i więc można mieć nadzieję, że jeśli to będzie technicznie możliwe, to kwestie te zostaną poprawione w niedalekiej przyszłości.

Kalkulator zarobków

W górnym menu zakładki „Zarobki” znajdziecie listę kursów jakie wykonaliście. Zaraz obok znajdziecie natomiast kalkulator zarobków. Póki co jest on zrobiony tylko dla osób jeżdżących przez Partnera rozliczeniowego. Według informacji z aplikacji trwają prace aby była wersja również dla kurierów posiadających własną działalność. Kalkulator pozwala nam obliczyć ile dostaniemy pieniędzy po odjęciu ZUSu czy podatków. Warto zwrócić uwagę, że kalkulator na ten moment liczy tylko opcję w całości z Umową Zleceniem, a zapewne większość kurierów korzysta z rozliczenia UZ+umowa najmu. Do tego warto się przyjrzeć kwestii VATu. Mam wrażenie, że Appjobs Work odejmuje VAT od zarobku we wszystkich apkach, a powinien tylko z tego co wyjeździliśmy na Uber Eats.

Kontrola kosztów

Dodatkowo znajdziecie w aplikacji narzędzia pozwalające kontrolować inne koszty. Wracając do głównej podstrony „Zarobków”, pod statystykami jest miejsce, gdzie możecie wpisać dowolne inne kwoty jakie wydajecie podczas pracy. Na przykład jedzenie, naprawy pojazdu, czy paliwo. Odnośnie paliwa Appjobs Work udostępnia jeszcze jedno narzędzie. Tak zwane śledzenie przejazdów. Należy ustawić w aplikacji koszt paliwa i przypisać go do pojazdu i określić ile auto lub skuter pali. Apka może mierzyć dystans jaki w określonym czasie wykonaliście i na podstawie tego obliczać Wam dokładny koszt paliwa, który na przykład danego dnia ponieśliście. Niestety u mnie funkcja ta nie działa poprawnie. Śledzenie kursów zrywa się w podobny sposób jak wygasza mi się apka Wolta. Podejrzewam, że ma to związek z błędami nawigacji. Być może na innych telefonach działa to poprawnie. Dla osób, które mają tego typu problem, jest też awaryjne rozwiązanie, które pozwala ręcznie wpisać liczbę przejechanych kilometrów, a aplikacja podaje nam koszt paliwa.

Rankingi

Ostatnią ciekawą opcją w Appjobs Work są rankingi. Dzięki nim możemy zobaczyć, ile zarobili najaktywniejsi kurierzy korzystający z aplikacji, a także statystyki dotyczące konkretnych apek.
Rankingi są rozdzielone na kurierów i kierowców przewozu osób. Skądinąd póki co tych drugich z aplikacji korzysta niewielu. Możemy sprawdzić nie tylko kwoty jakie w danym momencie zarobili kurierzy, ale także liczbę wykonanych kursów, średnie zarobki na kurs, czy liczbę godzin on-line. Przy każdym kurierze są ikonki z firmami dla jakich jeżdżą. Kiedyś pokazywana była tam też nasza pozycja w rankingu, ale niestety aktualnie tego nie ma. Szkoda, bo kurierzy jeżdżących raczej dorywczo jak ja, nie mają raczej szans znalezienia się w top50, które pokazuje Appjobs Work. Oprócz rankingów indywidualnych jest też możliwość porównania poszczególnych aplikacji. Dane są opracowywane na podstawie przejazdów z ostatnich 30 dni. Można więc sprawdzić, na których aplikacjach wychodzi najlepsza zapłata za kurs, za godzinę pracy, ile średnio dostaje się za zamówienie, Ile średnio wpada zamówień na godzinę, czy nawet jaka jest średnia kwota napiwków na zamówienie.

Dlaczego lubię Appjobs Work?

Kiedy zapisywałem się do Appjobs Work ponad pół roku temu była to prawie, że wyłącznie apka z bonusami. Te w tamtym czasie były zresztą bardzo korzystne. W szczytowym momencie można było dostać odpowiednik 2zł za kurs. Obecnie jest to kwestia groszowa, ale i tak fajnie jest co jakiś czas zorientować się, że można już odebrać kolejny bon do sklepu. To co lubię w Appjobs Work najbardziej, to fakt, że apka jest cały czas ulepszana. Co kilka tygodni dodają nowe funkcjonalności, lub udoskonalają te, które już były. Ostatnio natomiast zostali też partnerem rozliczeniowym, ale to już historia na inny artykuł. O Partnerach będę Wam pisał w bardzo niedalekiej przyszłości. Apka ta jest jedyna w swoim rodzaju. Polecam więc ją serdecznie.

Na koniec jeśli chcecie zapisać się do Appjobs Work możecie to zrobić za pomocą mojego linku. Wówczas po pierwszej wykonanym kursie po podłączeniu którejś z apek zarówno Ty, jak i ja dostaniemy po 100 monet co jest równowartością 10zł. Zachęcam Was też do śledzenia ich Bloga, a także zapisania się do grupy na Facebooku. Dzięki temu będziecie na bieżąco z nowościami i propozycjami wykonania ankiet, za które później możecie dostać trochę monet.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *