Przejdź do treści
Strona główna » Przydatne mapki » Pułapki

Pułapki

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Na tej stronie znajdziecie opisane pułapki, które mogą Wam zabrać czas lub też uniemożliwić prawidłową dostawę. Pułapki wypisane są według miast i alfabetycznie.

Mam nadzieję, że tę stronę będziemy tworzyć wspólnie. Jakby nie patrzeć ja znam skróty wyłącznie w swoim mieście, a w zasadzie głównie w okolicy, w której jeżdżę najwięcej. Swoje opisy pułapek przesyłajcie na adres: lukasz@dostawca-jedzenia.pl W zgłoszeniu pamiętaj o podaniu miasta. Fajnie by było gdybyś wykonał mapkę według schematu z mojej strony. Jeśli masz ochotę nagrać filmik to też fajnie, ale nie wymagam tego do zamieszczenia wpisu na stronę.

Warszawa

Habicha 11 / Posag 7 Panien 11

Mapki nie zamieszczam, bo na Googlu nie ma tam jeszcze nic 🙂 W skrócie jest to nowa część Ursusa. Pułapka polega na tym, że adres Habicha 11 jest dokładnie obok ogromnego kompleksu bloków o adresie Posag 7 Panien 11. Nawigacja zamiast na Habicha kieruje nas pod ten drugi adres i jeśli kurier nie zachowa czujności może zanieść jedzenie nie tej osobie co trzeba 😀

Goleszowska 3/3a
Goleszowska 3 3a

W budynku są dwie bramy wejściowe. Przy jednej jest oznaczenie Goleszowska 3, przy drugiej Goleszowska 3a. Problem polega na tym, że klatka znajdująca się dokładnie za bramą z oznaczeniem Goleszowska 3a w rzeczywistości należy do bloku 3. Nieświadomy tego kurier mający dostawę do niskich numerów mieszkań 3a idzie tam na pewniaka, jeśli wejdzie do klatki bez domofonu (np drzwi będą otwarte, lub wejdzie z kimś), zaniesie jedzenie do niewłaściwego mieszkania! Aby dotrzeć do prawdziwej klatki bloki Goleszowska 3a, należy przejść przez podwórko.

Jana Kazimierza 47/47a
jana kazimierza 47 47a
Jana Kaziemrza 47/47a

Problem w tej lokalizacji polega na tym, że obydwa budynki ustawione w kwadracie mają klatki znajdujące się od środka. Dla obydwu budynków istnieją klatki 1,2,5 etc i mieszkania 1,2,30… Klatki są bardzo słabo oznaczone, więc należy zachować czujność, czy niesiemy dostawę do właściwej klatki. Na domiar złego tabliczka z numerem 47a powieszona jest na ścianie, na której w rzeczywistości są klatki od budynku 47.

Kacprzaka 31b/Ordona 7b
kacprzaka 31b ordona 7 warszawa

Budynek, a w zasadzie kompleks budynków wygląda jak jedna całość. problem w tym, że ma dwa adresy. Większość zabudowań ma adres Kacprzaka 31b, jednak fragment znajdujący się po lewej stronie patrząc od ulicy Ordona ma adres Ordona 7b. W związku z tym w znajdują się tam zdublowane klatki! Obejrzyj filmik, żeby zobaczyć gdzie jest klatka A pod jednym i drugim adresem.

Kazubów 6a/8b

Jedna z klatek adresu Kazubów 6a znajduje się na ścianie, na której są wszystkie klatki z adresu Kazubów 8b. Sprawę utrudnia fakt, że tabliczka z adresem 8b znajduje się dokładnie obok tej klatki.

KFC Aleje Jerozolimskie 144c

KFC oznaczone jako – KFC Al.Jerozolimskie 144c znajduje się przy stacji BP, a nie na Dworcu Zachodnim (Al. Jerozolimskie 144), jak pokazuje znacznik na nawigacji Ubera. Adres jest niby taki sam, jednak budynek oddalony jest kilkaset metrów dalej, po drugiej stronie Prymasa Tysiąclecia

Olbrachta 29 (pułapka rowerowa
olbrachta 29 pułapka

Jest to pułapka infrastrukturalna na rowerzystów. Ścieżka rowerowa od strony centrum kończy się na wysokości bloków Olbrachta 29. Od razu za ścieżką znajdują się podjazdy do garażu i bramy osiedla. Podjazdy te są przedzielone mało rzucającym się w oczy, ale dość wysokim krawężnikiem. O wypadek jest bardzo łatwo.

Osiedle Radiowa 20 (pułapka samochodowa)
Radiowa 20

Osiedle zamknięte bramą, którą otworzyć mogą tylko mieszkańcy za pomocą aplikacji. Jeśli więc wiedziesz przypadkowo i nie poprosisz klienta o otwarcie bramy, to będziesz musiał czekać, aż spotkasz jakiegoś mieszkańca, który będzie chciał Cię wypuścić. Brama nie otwiera się na czujkę, ani nie ma żadnego pracownika, który by ja obsługiwał. Lepiej zostawić auto na zewnątrz.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)