Przejdź do treści
Strona główna » Przydatne mapki » Skróty

Skróty

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Cięcie trasy! – skróty na trasie dostawy

Na tej stronie znajdziecie opisane przydatne skróty, które pozwolą Wam zaoszczędzić czas w konkretnych miastach i dzielnicach. Poniższe wpisy tworzę porównując do nawigacji Uber Eats. Mimo to mapki te powinny przydać się również kurierom pozostałych aplikacji.

Mam nadzieję, że tę stronę będziemy tworzyć wspólnie. Jakby nie patrzeć ja znam skróty wyłącznie w swoim mieście, a w zasadzie głównie w okolicy, w której jeżdżę najwięcej. Swoje opisy skrótów przesyłajcie na adres: lukasz@dostawca-jedzenia.pl W zgłoszeniu pamiętaj o podaniu miasta. Fajnie by było gdybyś wykonał mapkę według schematu z mojej strony. Jeśli masz ochotę nagrać filmik to też fajnie, ale nie wymagam tego do zamieszczenia wpisu na stronę.
Zamieszajmy skróty, które po pierwsze pozwalają znacząco obciąć trasę, a po drugie nie są oczywiste. Nie zamieszczajmy wpisów dotyczących przejazd przez park, czy otwarte osiedle. Wyjątkiem są parki, czy osiedla, co do których mogą być uzasadnione podejrzenia, że przejazdu przez nie nie ma.

legenda skrótów i pułapek dla dostawców jedzenia
Legenda
 • Warszawa
  • Zachód (Ursus, Bemowo, Wola za Prymasa Tysiąclecia, Włochy)
  • Południe (Mordor, Służewiec, Okęcie, Ursynów, Sadyba, Wilanów)
  • Północ (Bielany, Chomiczówka, Żoliborz)
  • Wschód (Warszawa prawobrzeżna)
  • Centrum (Śródmieście, pozostała część Woli, Ochota, pozostała część Mokotowa)
  • Miejscowości podwarszawskie

Warszawa

Zachód (Ursus, Bemowo, Wola za Prymasa Tysiąclecia, Włochy)

Cięcie trasy z Wola Park na Bemowo, głównie okolice ulicy Radiowej. Skrót wyłącznie rowerów.
Wola Park —>Bemowo (okolice Radiowej)

W Trasa nawigacji prowadzi w zależności od adresu albo przez Koło, albo ulicą Powstańców Śląskich. To potężny objazd, którego jednak nie sposób uniknąć jadąc samochodem. Rowerem jednak można pojechać niemal w linii prostej. Aby z tego korzystać, należy udać się na tyły Centrum Handlowego i ominąć ogródki działkowe wzdłuż torów kolejowych. Skrót ten pozwala nam włączyć się na trasę na wiadukcie łączącym Koło z Bemowem. Jest jeszcze krótsze rozwiązanie, ale nie będę Wam go opisywał, żeby nie promować niebezpiecznych zachowań.

Cięcie trasy z Górc na Ulrychów (Górczewska 181)
Górce —> Urlychów
https://youtu.be/O3KDDDX8Xi4

Osiedle znajdujące się pod adresem Górczewska 181 łączy ze sobą właśnie ulice Górczewską i Olbrachta. Na obu końcach osiedla ustawione są szlabany, w związku z czym nawigacja uważa, że nie ma przejazdu. Aby dostać się z Górc na Ulrychów należy według niej jechać aż do Metra Księcia Janusza i tam skręcić w Olbrachta. W rzeczywistości na rowerze i skuterze można przez to osiedle przejechać bez najmniejszego problemu. Samochodem również da radę, ale trzeba zdać się na to kiedy otworzy się szlaban. W przypadku samochodu lepiej więc trochę dalej skręcić w uliczkę Szańcową i z niej w Krępowickiego. (Nawigacja nie widzi tego przejazdu chyba przez wzgląd na to, że Górczewska była wyłączona z użytku przez dłuższy czas. Zapewne zostanie to wkrótce naprawione i i skrót przestanie być atrakcyjny). W przypadku dostaw na zachodnią część Ulrychowa najkorzystniej rowerem jest chyba skorzystać ze skrótu przez Osiedle Przyjaźń, który opiszę oddzielnie.

Osiedle Przyjaźń

Osiedle Przyjaźń daje możliwość zarówno skrótów rowerowych, jak i cięcia trasy samochodami.

Rowery:

– kursy z Wola Parku na południowe Jelonki – Już przy zjezdzie z wiaduktu można wjechać na Osiedle na wysokości fotoradaru (aktualnie nie działającego) i przejścia dla pieszych. Przesmyk jest pomiędzy ekranami dźwiękoszczelnymi. Następnie tniemy przy boisku do piłki nożnej.
– Kursy z Jelonek Północnych i Górc na przykład na Ulrychów, czy Odolany – skrót przy boisku do piłki nożnej.

Samochody z Wola Parku, Górc: Cięcie w ten sposób bardzo się opłaca gdyż pierwszym miejscem do zawrócenia na ul. Powstańców Śląskich jest dopiero Skrzyżowanie na Człuchowskiej
– Kursy na Olbrachta 112, 114 końcówkę ulicy Rzędzińskiej i pozostałe okoliczne zabudowania – Na Osiedlu zostawiamy samochód przy boisku do piłki nożnej (na tyłach klubu Karuzela) + krótki spacer
– Kursy na Olbrachta 128 i okoliczne zabudowania – wjeżdżamy na tzw osiedle profesorskie i parkujemy na końcu alejki przy Powstańców Śląskich + mały spacer

Warto zauważyć, że na mapach google jest błąd. Miejsce, które jest podpisane jako Osiedle Przyjaźń, to de facto Osiedle Przyjaciół. Osiedle Przyjaźń jest nieco na południe rozbudowane wokół ulicy Konarskiego.

Węzeł Urlychowski

skrót dla dostawców jedzenia urlychów

Mianem węzła Ulrychowskiego nazywam miejsce, w którym NIE łączą się ulice Szulborska, Sowińskiego, Fort Wola i Człuchowska. Pomiędzy tymi ulicami są ścieżki i chodniki pozwalajcie przejść, lub przejechać na rowerze pomiędzy nimi pokonując zaledwie 100-150metrów. Takie miejsce jest oczywiście przede wszystkim wspaniałym skrótem rowerowym dla dostaw pomiędzy Górcami/Jelonkami Północnymi a Odolanami i Ulrychowem. Daje też ciekawe możliwości cięcia trasy samochodem:
1. Dostawy z Wola Park i restauracji okolic metra Księcia Janusza na Fort Wola 12 lub 14, lub niskie numery Człuchowskiej. Jedziemy na koniec Sowińskiego, lub Szulborskiej + króciutki spacerek.

2. Dostawy z Górc i północnych Jelonek na Fort Wola, Sowińskiego 49 do 53 i początkowe numery Szulborskiej – jedziemy na początek ulicy Człuchowskiej + króciutki spacerek

3. Dostawy z McDonalds Połczyńska i zachodniej części Odolan na Sowińskiego 49 do 53 i początkowe numery Szulborskiej, lub Człuchowskiej – jedziemy do końca Fort Wola + króciutki spacerek

Warto też pamiętać, że adresy Fort Wola 12 i 14, a także Sowińskiego 49b znajdują się na tym samym osiedlu.

Centrum (Śródmieście, pozostała część Woli, Ochota, pozostała część Mokotowa)

Rondo Zesłańców Syberyjskich
Jak uniknąć przeprawy przez Rondo Zesłańców Syberyjskich między Dworcem Zachodnim a Redutą

Każdy kto jeździ w Warszawie wie jak bardzo niekorzystne dla rowerów jest Rondo Zesłańców Syberyjskich. Jednym z głównych kłopotów jest brak przejścia dla pieszych przez Prymasa Tysiąclecia, czyli między Redutą, a Dworcem Zachodnim. Większość ludzi jedzie podziemiami i przez liczne światła dookoła. Tymczasem wtajemniczeni wiedzą, że jest normalny przejazd na wiadukcie przy torach. Metrów za wiele nie utniesz, ale czasu bardzo dużo.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Poproś o kod polecający Uber Eats przez messenger lub e-mail

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *