Przejdź do treści
Strona główna » Poradnik Wolt » Wolt – rejestracja

Wolt – rejestracja

Strona główna » Poradnik Wolt » Wolt – rejestracja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Jak zostać kurierem Wolt?

Jak zostać dostawcą Wolt

Jeśli zastanawiasz się jak zostać kurierem Wolt, to trafiłeś we właściwe miejsce. Proces rejestracji w aplikacji jest dosyć prosty. Wszelkie formalności możesz załatwić on-line, lub jeśli wolisz w biurze partnera rozliczeniowego. Cały proces powinien zająć Ci kilka dni. Przy sprawnym działaniu możesz zacząć jeździć już po 2-3 dniach. W przeciwieństwie do Ubera, Wolt niekoniecznie szuka nowych kurierów ciągle. Może się zdarzyć, że Twój wniosek zostanie przyjęty, ale będziesz musiał poczekać, aż Wolt rozpocznie nabór w Twoim mieście. Aby sprawdzić, czy Wolt akurat prowadzi rekrutację w Twoim mieście zajrzyj TU

Partner rozliczeniowy to firma, która będzie Twoim pośrednikiem w rozliczeniach z Woltem. De facto staje się on Twoim pracodawcą. O ile nie masz własnej działalności gospodarczej Partner zatrudnia Cię na podstawie umowy zlecenie i za swoje usługi pobiera zazwyczaj niewielką opłatę. Najczęściej jest to określona kwota za wykonanie do Ciebie przelewu. Kwota ta może wynosić już kilkanaście złotych. Niektórzy partnerzy określają ile razy w miesiącu będą się z Tobą rozliczać. U innych natomiast wystarczy, że wypłacisz pieniądze raz w miesiącu (jest to korzystniejsze rozwiązanie). Dodatkowo jeśli podlegasz konieczności płacenia ZUS, wówczas partner potrąca od Twoich zarobków tę daninę. Niektórzy partnerzy podpisują umowę zlecenie na określoną kwotę, a resztę zarobków rozliczają na zasadzie umowy najmu pojazdu. Wówczas ta nadwyżka nie podlega opłacie na ZUS, ale musisz samodzielnie zapłacić podatek od wynajmu. Jeśli masz swoją działalność gospodarczą to podpisujesz z partnerem Umowę B2B.

Jak wybrać partnera? Osobiście polecam duże firmy, mające już doświadczenie na rynku. Sprawdź informacje o partnerach w Google, a także na grupach dotyczących kurierki jedzeniowej na Facebooku. Dowiedz się jakie pobierają opłaty? Jak często trzeba się u nich rozliczać? Czy w razie problemów są pomocni?

Jak zostać kurierem WoltRejestracja

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

 1. Aby rozpocząć proces rejestracji Ściągnij aplikację Wolt Partner i wypełnij formularz rejestracyjny. W polu kod polecającego wpisz proszę WRC1189239. Po wykonaniu przez Ciebie określonej liczby kursów – i Ty i ja otrzymamy dodatkowe pieniądze (niestety promocja działa tylko w określonych miesiącach, zwykle jest to jesień i zima)
 2. Jeśli w Twoim mieście prowadzona jest rekrutacja, w ciągu najdalej 24 godzin zostanie do Ciebie przesłany link ze szkoleniem on-line. Jest to kilka filmików, po których odpowiesz na kilka banalnych pytań dotyczących, tego co przed chwilą usłyszałeś na nagraniu.
 3. Wolt poprosi Cię teraz o podpisanie umowy z Partnerem rozliczeniowym, lub uzupełnienie danych do umowy b2b, jeśli planujesz jeździć na własnej działalności gospodarczej.
 4. a) Jeśli chcesz rozliczać się z pomocą Partnera Rozliczeniowego.
  Wejdź na stronę Partnera, z którym chcesz podpisać umowę i zarejestruj się. Partner wyśle Ci zaproszenie, po akceptacji którego zostaniesz dołączony do ich floty.
  b) Jeśli będziesz jeździć na zasadzie współpracy b2b.
  Wolt wyśle do Ciebie przygotowaną umowę, którą podpiszesz używając smartfona.
 5. Teraz pozostaje już tylko odebrać sprzęt z magazynu, lub jeśli tak zaznaczyłeś sprzęt zostanie wysyłany do Ciebie do domu. Sprzęt wydawany jest za kaucją 150zł, która otrzymasz z powrotem jeśli oddasz go Woltowi po zakończeniu współpracy. Kaucja o której mowa zostanie potrącona z Twoich pierwszych wypłat za kursy. Wybierasz sprzęt dostosowany do pojazdu jakim zamierzasz rozwozić. Mimo to, pamiętaj, że co prawda Wolt zaleca noszenie sprzętu, czy ubrania z ich logo, to tego nie wymaga.
Procedura rejestracyjna w Wolt jest super łatwa.

Wielką zaletą jest to, że nie ma praktycznie konieczności przesyłania dokumentów, czy zdjęć. Przy każdym kroku, jaki jest do wykonania, dostajesz maila z instrukcjami. Jeśli w Twoim mieście prowadzona jest aktywacja, możesz zacząć jeździsz już 2-3 dni po rejestracji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Jak zostać kurierem dostawcą Wolt
Jaki sprzęt powinien mieć dostawca Wolt
Dostawa krok po kroku
Jak działa algorytm przydzielania zamówień
Zarobki w Wolt

2 komentarze do “Wolt – rejestracja”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *