Przejdź do treści
Strona główna » Stawki BUWoS

Stawki BUWoS

Zarobki na aplikacjach food delivery

Na tej stronie znajdziesz porównanie kwot jakie poszczególne aplikacje dadzą za dostawy na konkretnym dystansie. W porównaniu znalazły się zarobki w 4 aplikacjach Food Delivery: Wolt, Bolt Food, Uber Eats i Stuart. Umieszczam tu dwie tabelki. Pierwsza z nich to „Stawki BUWoS” – przedstawia sytuację w danym tygodniu. Stawki są prezentowane w poszczególnych przykładowych godzinach. Poranne stawki biorę z godziny 9:31, godziny lunchowe z 13:01, popołudniowe stawki z godziny 17:01, a wieczorne z godziny 20:31. Ponadto zamieszczam rozróżnienie dystansowe. Kursy krótkie symbolizuje 1km, średnie 2,5km, a dłuższe 4km. Na dole tabelki podaję datę danego notowania. Zestawienie robione jest na podstawie danych z Warszawy.
Druga tabelka to de facto narzędzie do liczenia tych stawek. Na stronie widzicie screen. Narzędzie to udostępniam Wam do ściągnięcia na swojego kompa. Jest to plik XLS, tak więc otworzycie go za pomocą Microsoft Excel, lub np Open Office Calc. Za pomocą tego kalkulatora będziecie mogli dowolnie porównywać sobie zarobki na aplikacjach delivery, z których korzystacie z uwzględnieniem godzin w jakich jeździcie, czy też miasta w którym jeździcie.
Pomiędzy tymi tabelkami zamieszczam zastrzeżenia, na które trzeba brać poprawkę analizując te dane.

Na moim profilu na Facebooku publikowane są cotygodniowe raporty, do których linki znajdziecie na samym dole strony. „Stawki BUWoS” zastąpiły Publikowany przeze mnie w 2022 roku BUWo Index, który musiał zniknąć po zmianie zasad płacenia przez Wolt. Niemniej stronę jako ciekawostkę zostawiam na serwerze.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Stawki BUWoS

Zarobki Wolt Uber Eats Bolt Food Stuart Stawki
środa – 24. 05. 2023

Zastrzeżenia

Wolt
  • Wolt liczy dystans wraz z dojazdem do restauracji od momentu akceptacji kursu. Im większy dojazd tym korzystniej wypada stawka. W kursie 4km mogą być de facto 2 km dojazdu i 2km dostawy. W tabelce mamy więc realne kursy, które dostawca Wolt dostaje tuż obok restauracji.
Uber Eats
  • W niektórych okresach Uber też płaci za dojazd – jest to symboliczna kwota 60gr za 1km liczone po pierwszym kilometrze. Istotną kwestią jest też to, że nawigacja Ubera kieruje rowery wyłącznie po drogach rowerowych i ulicach, na których dopuszczony jest ruch takim pojazdem. W efekcie kursy często są sporo krótsze niż dystans za jaki Uber płaci. Uber Eats ma różne mnożniki w różnych strefach. Do tabelki przyjąłem średnią ze stref Centrum i Mokotów.
Bolt Food
  • Bolt płaci za wydłużony czas oczekiwania na zamówienie. Warto pamiętać też, że o różnych porach mnożniki w Bolt mogą się drastycznie różnić. W efekcie są duże rozbieżności w stawkach w zależności od pory dnia. Istotna jest też informacja, że w Bolt jest kwota minimalnego wynagrodzenia za kurs. W Warszawie jest to 7zł.
Stuart
  • Stuart nie liczy dystansu liniowo jak większość apek. Tu jest system progowy. Kursy do 1,75km mają stawkę bazową 7.5zł. Dostawy od 1,76 do 3km mają stawkę bazową 9,25zł. Kursy od 3,01 do 5km mają stawkę 11,50zł. Dopiero kursy powyżej 5km liczone są liniowo 2zł podstawa + 1,9km – do tego dochodzi oczywiście mnożnik. W niektórych miastach mnożniki nie obowiązują na off slocie. W Warszawie jednak obowiązują. Warto pamiętać, że aktywni kurierzy mają w Stuart możliwość pracy na grafikach z gwarantowaną stawką godzinową. Są jednak duże wymagania, których niespełnienie nie tylko stawkę zabierze, ale też i mnożniki. Stuart ma różne mnożniki dla różnych stref. Do tabelki przyjąłem strefę centrum + północ. Do tego dochodzi minimalna różnicach w mnożnikach pod względem pojazdu. Rowery czasem mają nieco mniej. Jest to jednak na tyle mała różnica, że nie było sensu robić dodatkowej tabelki. Tu są mnożniki rowerowe.
  • Kurier na grafiku przypisany jest do konkretnej strefy. W związku z tym po wykonaniu kursu musi niezwłocznie do niej wrócić. Za powrót nie ma zatem płaconych pieniędzy.

Narzędzie do liczenia stawek

Poniżej screen narzędzia, które udostępniam Wam w formacie XLS do ściągnięcia. Aby to zrobić kliknij w zdjęcie tabelki. Jest to typowy plik Excelowski. Jeśli nie macie MS Office, możecie skorzystać z Open Office.

Narzędzie do liczenia stawek Bolt Food Wolt Stuart Uber Eats

1 UWAGA!!!! Nie wpisuj NIC (NIE EDYTUJ) w białych polach
2 Mnożniki kilometrówki i podstawy podane są dla Warszawy, być może w Twoim mieście są inne – te dane możesz edytować
3 Podane dane dotyczą godziny 13:00 w centralnej części Warszawy 1.02.2023. W rożnych porach mogą być inne, ale możesz je sobie dostosować.
4 Mnożniki w Uber Eats i w Stuart różnią się w zależności od godziny i strefy – wybierz takie, które będą najlepiej pasować do Twoich potrzeb
5 Mnożniki w Bolt mogą znacząco różnić się w zależności od pory dnia. Szczegóły znajdziesz na Telegramie Bolt Food
6 W Stuart występują śladowe różnice miedzy kurierami zmotoryzowanymi a rowerowymi. Są tak male ze nie robiłem już oddzielnych tabelek tu jest kurs rowerowy
7 Jak chcesz policzyć swój dystans wpisz liczbę kilometrów w miejscu pomarańczowego „x”
8 Co tydzień na Dostawca-jedzenia dnia postaram się publikować zbiorcze zestawienie dla Warszawy w rożnych porach dnia – zaglądaj na stronę, polub mój facebook

———–

Historyczne raporty:

Poniżej linki do raportów na facebooku. Możesz dzięki temu szybko sprawdzić jak wyglądała sytuacja w minionych tygodniach, miesiącach, a w końcu miejmy nadzieję i latach.
8.02.2023, 16.02.2023, 21.02.2023, 1.03.2023, 7.03.2023, 16.03.2023, 21.03.2023, 30.03.2023, 5.04.2023, 13.04.2023, 20.04.2023, 26.04.23, 9.05.2023, 17.05.2023, 24.05.2023

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)