Przejdź do treści
Strona główna » Poradnik Uber Eats » Uber Eats – jak zostać kurierem

Uber Eats – jak zostać kurierem

Strona główna » Poradnik Uber Eats » Uber Eats – jak zostać kurierem

Jak zostać kurierem Uber Eats?

Jeśli zastanawiasz się jak zostać kurierem Uber Eats, to trafiłeś we właściwe miejsce. Proces rejestracji w aplikacji jest dosyć prosty. Wszelkie formalności możesz załatwić on-line, lub jeśli wolisz w biurze partnera rozliczeniowego. Cały proces powinien zająć Ci kilka dni, przy sprawnym działaniu możesz zacząć jeździć już po 2-3 dniach.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Partner rozliczeniowy to firma, która będzie Twoim pośrednikiem w rozliczeniach z Uberem. De facto staje się on Twoim pracodawcą. Jeśli nie masz i nie planujesz zakładać działalności gospodarczej, musisz skorzystać z takiej firmy, aby pracować jako dostawca w większości aplikacji. Partner zatrudnia Cię na podstawie umowy zlecenie i za swoje usługi pobiera zazwyczaj niewielką opłatę. Najczęściej jest to określona kwota za wykonanie do Ciebie przelewu. Kwota ta może wynosić już kilkanaście złotych. Niektórzy partnerzy określają ile razy w miesiącu będą się z Tobą rozliczać, u innych wystarczy, że wypłacisz pieniądze raz w miesiącu (jest to korzystniejsze rozwiązanie), a nawet raz na kwartał. Dodatkowo jeśli podlegasz konieczności płacenia ZUS, wówczas partner potrąca od Twoich zarobków tę daninę. Niektórzy partnerzy podpisują umowę zlecenie na określoną kwotę, a resztę zarobków rozliczają na zasadzie umowy najmu pojazdu. Wówczas ta nadwyżka nie podlega opłacie na ZUS, ale musisz samodzielnie zapłacić podatek od wynajmu.

Jak wybrać partnera?

Osobiście polecam duże firmy, mające już doświadczenie na rynku. Sprawdź informacje o partnerach w google, a także na grupach dotyczących kurierki jedzeniowej na Facebooku. Dowiedz się jakie pobierają opłaty, jak często trzeba się u nich rozliczać, czy w razie problemów są pomocni.

Jeśli masz działalność gospodarczą i chcesz dorobić na Uberze, wówczas możesz podpisać z nimi umowę B2B. Uber wystawia raz w tygodniu fakturę w Twoim imieniu i przesyła ci w poniedziałek zarobione w ubiegłym tygodniu pieniądze. Co ciekawe pracując w ten sposób formalnie sam stajesz się partnerem i ewentualnie mógłbyś zatrudniać innych kurierów. Na małą skalę nie wydaje się to jednak być opłacalnym pomysłem, szczególnie jeśli Twoją księgowość prowadzi zewnętrze biuro i musisz dodatkowo im płacić za posiadanie pracownika.
Ważne info: Co prawda w Polsce, żeby prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą nie musisz mieć konta firmowego, to jednak jeśli jesteś płatnikiem VAT i chcesz współpracować z Uber Eats na zasadzie B2B, będzie Ci ono potrzebne. Wynika to z tego, że Uber weryfikuje tzw Białą listę, a żeby Twoja firma była na niej widoczna konieczny jest właśnie firmowy rachunek bankowy. Ja korzystam z konta firmowego Nest Banku. W przeciwieństwie do innych kont bankowych, jest ono bezterminowo całkowicie darmowe. Można też zarobić trochę pieniędzy z bonusów. Między innymi zapisując się z mojego polecenia. Wypełniając wniosek wystarczy podać mój kod +48511805765.

  1. Aby rozpocząć proces rejestracji KLIKNIJ W TEN LINK i wypełnij formularz rejestracyjny. Ewentualnie możesz zarejestrować się bezpośrednio przez aplikację Uber Driver. W dalszej części rejestracji zostaniesz spytany o to jakim pojazdem chcesz dostarczać jedzenie. Do wyboru masz rower, samochód i skuter. Na początek wybierasz jeden rodzaj pojazdu, później będziesz mógł dodać kolejne kontaktując się z supportem Ubera.
  2. Jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej teraz ściągnij aplikację Uber Driver z Sklep Play lub AppStore.
  3. W aplikacji Uber Driver dodaj potrzebne dokumenty. Jeśli chcesz jeździć samochodem lub skuterem musisz załączyć prawo jazdy i dokumenty pojazdu (dowód rejestracyjny, ważna polisa OC). Jeśli wybrałeś rower, w miejscu gdzie wymagane są dokumenty wgraj zdjęcia roweru.
    – Jeśli będziesz współpracował na zasadzie działalności gospodarczej musisz dodać też wpis do CeiDG lub KRS, a także dokument bankowy (wyciąg, lub jakiś przelew).
    Uwaga: wbrew temu co piszą na wielu podobnych do mojej stronach UBER NIE WYMAGA ZAŚWIADCZENIA O NIEKARALNOŚCI od kurierów.
  4. Przejdź weryfikację dowodu osobistego. Uber poprosi Cię o weryfikację dokumentu tożsamości. Odbędzie się to w formie nagrania wideo według określonych wskazówek za pomocą zewnętrznej strony współpracującej z Uberem
  5. Ten punkt dotyczy tylko osób, które będą się rozliczać z pomocą Partnera Rozliczeniowego. Wejdź na stronę Partnera, z którym chcesz podpisać umowę i zarejestruj się. Partner wyśle Ci zaproszenie, po akceptacji którego zostaniesz dołączony do ich floty.
  6. Zrób zdjęcie torby termicznej. Uber akceptuje dowolne torby termiczne, nie musisz więc mieć torby z logo Uber Eats, może być to torba „no name”, a nawet torba konkurencji. Torbę termiczną możesz kupić na przykład na allegro, na grupach dla dostawców, ale też w oficjalnym sklepie Ubera. Więcej informacji dotyczących torby znajdziesz tu. Kiedy masz już torbę, robisz jej zdjęcie. Zdjęcie powinno przedstawiać otwartą torbę, tak aby było widać izolację termiczną, a także musi być na niej Twój dokument (najlepiej dowód osobisty). Dane dokumentu nie muszą być czytelne.

Kiedy wszystkie dokumenty i zdjęcia zostaną zaakceptowane możesz ruszać!

Problemy po rejestracji

W Uberze czasami zdarzają się problemy z zalogowaniem się do konta po rejestracji. Wynikają one zapewne głównie z tego, że ta sama aplikacja (tylko w różnych trybach) jest do przewozu osób i dostaw jedzenia. Może się zdarzyć, że mimo dodania wszystkich dokumentów, a także przejścia całej weryfikacji, aplikacja dalej nie będzie dawać możliwości zalogowania się. Najczęściej wygląda to tak, że masz komunikat „pojazd jest zajęty” lub „Pojazd nie ma zezwolenia w mieście…”. W takiej sytuacji skontaktuj się z partnerem, lub napisz do Ubera w odpowiednim temacie pomocy. Pomoc –> konto i aplikacja –> nie można się zalogować. Najlepiej skorzystaj z obydwu dróg aby szybciej rozwiązać taki problem.

* Wysokość bonusa i liczba kursów do wykonania zależy od miasta. Bonus otrzymujesz po wykonaniu pierwszych kilkudziesięciu (od 10 do 50) kursów.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli moje teksty pomogły Ci, albo po prostu uważasz je za wartościowe, możesz wesprzeć mnie za pomocą powyższego guzika:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *